Dr hab. n. med.

MARCIN FRĄCZEK

Otorynolaryngolog

Kwalifikacje

Od 2001r zatrudniony jestem w Klinice Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, która obecnie mieści się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ulicy Borowskiej. Jestem stypendystą Instytutu Szwedzkiego z zakresu chirurgii czynnościowej nosa i zatok przynosowych (Instytut Karolinska, Sztokholm), Fundacji CRSE Amplifon z chirurgii uszu i podstawy czaszki (Piacenza, Włochy), Fundacji im. dr Niedźwierskiego oraz Fundacji Ethicon z zakresu chirurgii plastycznej nosa (Centrum Rynologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Zurichu), programu Erasmus/Socrates z chirurgii onkologicznej regionu głowy i szyi (Vrije Univ., Amsterdam) oraz Fundacji Amerykańsko-Austriackiej (Salzburg).

Systematycznie biorę udział w szkoleniach i zagranicznych kursach doskonalących, dzięki którym dysponuje aktualną wiedzą medyczną.

Odbyłem ponad to staże m.in. w oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Polanicy Zdrój oraz Guy's Hospital w Londynie. Zabiegów z zakresu chirurgii małżowiny usznej uczyłem się w Klinice Otolaryngologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Lubece (Niemcy). Kilkukrotnie korzystałem z doświadczeń renomowanego zespołu lekarzy w Varese (Włochy) w zakresie chirurgii endoskopowej zatok przynosowych FESS). Wiedzę dotyczącą zaburzeń oddychania w czasie snu poszerzyłem natomiast w Centrum Badania Zaburzeń Snu w Mannheim (Niemcy).

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajduje się chirurgia nosa i endoskopowa chirurgia zatok przynosowych (FESS) oraz chirurgia snu (leczenie obturacyjnego bezdechu śródsennego oraz chrapania).

Marcin Frączek

www.twojnos.pl