Dr hab. n. med.

MARCIN FRĄCZEK

Otorynolaryngolog

O mnie

Jestem specjalistą otorynolaryngologiem, chirurgiem głowy i szyi z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w 2000 roku, otrzymując dyplom lekarza medycyny, w 2005 broniąc rozprawę doktorską z onkologii laryngologicznej uzyskałem stopień doktora nauk medycznych, a w 2017 doktora habilitowanego. W 2008 roku złożyłem egzamin specjalizacyjny, otrzymując tytuł specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii chirurgii głowy i szyi. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów ChGiSz oraz kilku polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Konsultuję pacjentów w uznanych ośrodkach medycznych, w tym w CDT MEDICUS w Lubinie. 

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Od 2001r. zatrudniony jestem w Klinice Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Akademii Medycznej we Wrocławiu, która obecnie mieści się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ulicy Borowskiej 213. Jestem stypendystą Instytutu Szwedzkiego z zakresu chirurgii czynnościowej nosa i zatok przynosowych (Instytut Karolinska, Sztokholm), Fundacji CRSE Amplifon z chirurgii uszu i podstawy czaszki (Piacenza, Włochy), Fundacji im. dr Niedźwierskiego oraz Fundacji Ethicon z zakresu chirurgii plastycznej nosa (Centrum Rynologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Zurichu), programu Erasmus/Socrates z chirurgii onkologicznej regionu głowy i szyi (Vrije Univ., Amsterdam) oraz Fundacji Amerykańsko-Austriackiej (Salzburg).

Systematycznie biorę udział w szkoleniach i zagranicznych kursach doskonalących, dzięki którym dysponuje aktualną wiedzą medyczną.

Odbyłem ponad to staże m.in. w oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Polanicy Zdrój oraz Guy's Hospital w Londynie. Zabiegów z zakresu chirurgii małżowiny usznej uczyłem się w Klinice Otolaryngologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Lubece (Niemcy). Kilkukrotnie korzystałem z doświadczeń renomowanego zespołu lekarzy w Varese (Włochy) w zakresie chirurgii zatok przynosowych. Wiedzę dotyczącą zaburzeń oddychania w czasie snu poszerzyłem natomiast w Centrum Badania Zaburzeń Snu w Mannheim (Niemcy).

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajduje się chirurgia nosa i endoskopowa chirurgia zatok przynosowych.

 

PUBLIKACJE

Jest współautorem kilku rozdziałów w polskich i anglojęzycznych podręcznikach otolaryngologii, kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz doniesień zjazdowych. Za aktywność naukową otrzymał m.in. Nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Katowicach oraz Nagrodę Ministra Zdrowia RP. WYBRANE ARTKUŁY.

 

CERTYFIKATY

Certfikaty zaświadczające o moich kompetencjach znajdzieś TUTAJ