Dr hab. n. med.

MARCIN FRĄCZEK

Otorynolaryngolog

Operacja - krok po kroku

KROK 1

Zabieg operacyjny u każdego pacjent poprzedzony jest wizytą konsultacyjną. Wówczas powinny zostać rozwiane wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące zabiegu, omówione ryzyko ewentualnych komplikacji i szczegółowo kolejne etapy zabiegu. Możesz wcześniej spisać pytania, które chciałbyś zadać podczas tej wizyty. W ramach przygotowania do operacji niezbędne jest posiadanie aktualnych badań laboratoryjnych i obrazowych (np. TK, NMR czy USG), które można wykonać w CDT Medicus. Wizyta kwalifikacyjna może odbyć się w CDT Medicus w Lubinie lub we Wrocławiu. Szczegóły w zakładce Kontakt i rejestracja. Niezbędne badania obrazowe jak i labolatoryjne możesz wykonać na miejscu w Lubinie.

UWAGA! Ze względu na dość odległe terminy wizyt w poradni osoby zainteresowane zabiegiem operacyjnym mogą kontaktować się bezpośrednio z rejestracją szpitala, która pomoże ustalić termin wizyty kwalifikacyjnej (tel.: 76 7282400). W razie potrzeby proszę o kontakt mailowy bezpośrednio ze mną (raucedo@wp.pl) lub przez FORMULARZ KONTAKTOWY.

 

KROK 2

Po zakwalifikowaniu do zabiegu i otrzymaniu przez Ciebie wszystkich niezbędnych informacji będziesz mógł/la ustalić termin operacji. Nie planuj zabiegu tuż przed ważną uroczystością rodzinną lub innym istotnym dla Ciebie spotkaniem. Zabieg operacyjny nie powinien być również przeprowadzony wcześniej niż po 7 dniach od zakończenia antybiotykoterapii z powodu innej, współistniejącej infekcji. Panie powinny zwrócić uwagę na fazę cyklu miesięcznego. Pamiętaj, że na ok. 7 dni przed zabiegiem musisz zaprzestać przyjmowania doustnych leków rozrzedzających krew. Uwagi dotyczące przygotowania do zabiegu znajdziesz TUTAJ. Termin zabiegu uzgodnisz telefonicznie (tel.: 76 7282400) lub osobiście w rejestracji szpitala CDT Medicus ul. Leśna 8 w Lubinie. Pani Marta, Katarzyna i Aleksandra z rejestracji szpitala ustalą termin operacji oraz konsultacji u lekarza anestezjologa.

 

KROK 3

Po uzgodnieniu terminu zabiegu i otrzymaniu wyników badań laboratoryjnych przeprowadzona zostanie konsultacja lekarza anestezjologa, który znieczuli podczas operacji. Nasz zespół anestezjologiczny to bardzo doświadczeni lekarze z długoletnim stażem obejmujacym również znieczulenie ogólne u dzieci.

Na wizytę przynieś ze sobą dokumentację medyczną dotycząca chorób współistniejących oraz listę przyjmowanych leków. Jeśli będziemy mieć wątpliwości, co do Twojego stanu zdrowia skonsultujemy Cię z odpowiednim lekarzem specjalistą. Szczegółowe informacje dotyczące znieczulenia ogólnego znajdziesz pobierając ten plik.

 

KROK 4

Przyjęcie do szpitala odbędzie się dniu operacji. Zabierz ze sobą wszystkie stosowane przez siebie na stałe leki. W dniu operacji nie możesz nic jeść ani pić gęstych płynów (mleko), na co najmniej 6 godz. przed zabiegiem i absolutnie nic na 3h przed operacją. Jeśli na stałe przyjmujesz leki w postaci tabletek to połknij je rano popijając małym łykiem wody. Co należy zabrać ze sobą do szpitala?

WAŻNE!

Jeśli tuż przed zabiegiem wystąpią u Ciebie nieobecne wcześniej objawy chorobowe (np. opryszczka wargowa, wzrost temperatury ciała, znaczne osłabienie itp.) niezwłocznie nas o tym poinformuj (tel.: 76 7282400).

 

KROK 5

Operacja zostanie przeprowadzona jak większość procedur laryngologicznych w znieczuleniu ogólnym na nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym bloku operacyjnym. Tuż po zakończeniu zabiegu trafisz na salę pooperacyjną, na której spędzisz ok. 40 minut aż do całkowitego wybudzenia. Dla zapewnienia Ci maksymalnego bezpieczeństwa pozostaniesz pierwszej nocy pod opieką personelu oddziału szpitalnego. Telefon kontaktowy do punktu pielęgniarskiego na oddziale to 76 7282500.

 

KROK 6

Opuścisz szpital następnego dnia w godzinach przedpołudniowych po wizycie lekarskiej. Sugerujemy, aby ze szpitala odebrała Cię rodzina lub osoba znajoma. W tym dniu nie jest wskazane samodzielne prowadzenie samochodu.

 

KROK 7

Na pierwszą wizytę kontrolną umów się po ok. 7 dniach dzwoniąc do przychodni CDT Medicus I piętro tel.: 76 7466221 lub 76 7466223.

 

KROK 8

Wyraź swoją opinię o pobycie w szpitalu kontaktując się bezpośrednio z nami lub anonimowo poprzez jeden z portali internetowych: